moska-reprezentanca-slovenije-uvrscena-na-svetovno-prvenstvo

Moška reprezentanca Slovenije uvrščena na svetovno prvenstvo

Slovenska moška reprezentanca je odigrala povratno tekmo dodatnih kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu v Franciji 2017 in se, kljub, porazu, uspela uvrstiti na svetovno prvenstvo.

Varovanci selektorja Veselina Vujovića so branili šest golov prednosti z domače tekme (zmaga 24:18). Norvežani so domačo tekmo bolje pričeli, ki so po desetih minutah vodili z 5:3. Norvežani so kmalu zatem povedli s tremi zadetki, našim pa je “šepala” slabša obramba vratarjev. Čeprav je vratarja Škofa v vratih zamenjal Lesjak, so Norvežani sedem minut pred koncem prvič na tekmi povedli s plus 5 (13:8). A naši se niso dali in s tremi zaporednimi zadetki znižali na 13:11. Slovenci so, po dveh zaporednih obrambah Lesjaka, imeli priložnost za izenačenje, a je niso izkoristili. Polčas so nato dobili Norvežani z rezultatom 15:13.

V drugem polčasu še naprej napeta tekma in rahlo vodstvo Norveške (za zadetek ali dva), a po desetih minutah igre so sledile “črne minute” Slovenije in Norveška je ponovno povedla s plus 4 (21:17). Naši so z 19. golom dosegli, da bi morali Norvežani za uspeh zmagati s kar sedmimi zadetki razlike. Čeprav so osem minut pred koncem Norvežani povedli s petimi zadetki, jim več kot to ni uspelo. Odlično je v teh trenutkih branil naš vratar Urban Lesjak in pomagal, da smo znižali zaostanek. Zmaga Norveške z 29:27 pa je pomenila, da je bila Slovenija s skupnim izidom boljša (51:47 v korist Slovenije) in se tako uvrstila na svetovno prvenstvo!

Najboljši strelec Slovenije je bil Dean Bombač z osmimi zadetki, pri Norvežanih pa je šestkrat zadel Hansen.

Dean Bombač, najboljši strelec Slovenije: “Za uvrstitev na svetovno prvenstvo 2017 je zaslužna cela ekipa! Tekme nismo začeli, kot smo si želeli, obramba ni stekla kot v Celju, mučili smo se v igri 1:1 in nismo se postavljali dovolj gosto. Kljub vsemu je na koncu uspelo, zdržali smo pritisk in zasluženo napisali nov uspeh slovenskega rokometa.”

V tem letu je tako uspeh ženske članske reprezentance (uvrstitev na EP), moške mladinske reprezentance (uvrstitev na EP), moška kadetska reprezentanca (uvrstitev na EP) ter ženske kadetske reprezentance (uvrstitev na SP), naša moška članska reprezentanca, poleg uvrstitve na olimpijske igre, dosegla še en velik uspeh.

Dodatne kvalifikacije za SP 2017, Povratna tekma
Norveška – SLOVENIJA 29:27 (15:13)
Stavenger – Športna dvorana DNB Arena. 5000 gledalcev. Sodnika: Geipel, Helbig (oba Nemčija)
Norveška:
Barthold, Sagosen 3, Kristensen, Hykkerud, Myrhol 4, Överby, Erevik, Rambo, Tönnesen 5, Joendal 3, Björnsen 5, Sörheim, O’Sullivan, Johannessen 3, Bergerud, Hansen 6
Slovenija:
Blagotinšek, Henigman, Janc 3, Dolenec 3, Škof, Kavtičnik 1, Skube 1, Poteko, Miklavčič 1, Gaber, Bezjak 3, Razgor 6, Zarabec 1, Bombač 8, Zorman, Lesjak

POROČILO S TEKME

Na svetovno prvenstvo v Franciji 2017 se je z boljšo skupno razliko z obeh tekem uvrstila Slovenija.